Murat Kurum canlı yayında İstanbul projelerini anlatıyor

İstanbul için öncelikli projeler neler? Megakentin sorunları nasıl çözülecek? Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum merak edilen soruları canlı yayında yanıtlıyor. Kurum’un açıklamalar özetle şöyle: 

İlk açıklandığımız günden itibaren milletimizle birlikte olduk, taleplerini dinledik, çok güzel bir coşkuyla karşılaşıyoruz ve her geçen gün bu coşku artıyor. Vatandaşlarımız da usanmışlık ve bıkmışlık var. 5 yıllık kırgınlık, üzgünlük artık bir umuda dönmüş. Huzurlu bir İstanbul istiyorlar. En çok şikayet ulaşımla ilgili geliyor. Gerçekten ulaşım artık içinden çıkılamaz bir hale geldi.

“En çok şikayet ulaşım ile ilgili geliyor”

En çok şikayet ulaşımla ilgili geliyor. Gerçekten ulaşım artık içinden çekilmez bir çile haline geldi. İnsanlar da deprem endişesi de var. Olası depremle ilgili evlerinin yenilenmesini bekleyen vatandaşlar var “Evimizi gelin dönüştürün” diye. Taksi konusunu duyuyoruz, kültür sanat alanında ihtiyaçları duyuyoruz. İnsanlar ilgi istiyor. İnsanların göz ardı edildiği bir yönetim anlayışı olduğunu 39 ilçesi de bunu söylüyor. Bizi düşünen, odağında sadece İstanbul olan bir başkan adayı inşallah olacak. Nisan gelecek yüzler gülecek diyoruz.

 

 

Kentsel dönüşüm

Yapmış olduğunuz işler sizin referansınız. Vatandaşımız bizlerle ilgili takdirini de sandıkta kullanıyor. İzmir’de, Elazığ’da, Malatya’da depremler oldu gittik. Mahallelerimizin dönüşümünü yapacağız dedik. Sokak sokak gezdik, günlerce oralarda kaldık. 6 ayda teslimler başladı. Elazığ’da verdiğimiz bu sözleri tuttuk. 6 Şubat’ta etkilenen illerden biri de Elazığ’dı. Bu konutlar sayesinde vefat, etkilenme az oldu. Muhalefet “parayı bulamazsınız, yapamazsınız, yetişemezsiniz” dedi.

Kastamonu Bozkurt’ta meydana gelen sel felaketinin ardından çalışmalarımızı 1 yılda bitirdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir