iQOO Z9, Geekbench’te ortaya çıktı, ana özellikleri belli oldu

iQOO’nun Z serisine yeni bir akıllı telefon ekleyeceği konuşuluyor. iQOO Z9 modeli, BIS ve Bluetooth SIG sertifikalarını zaten almış durumda. Şimdi ise cihaz, Geekbench performans test platformunda ortaya çıkarak bazı önemli detaylarını gözler önüne serdi. Yakın zamanda cihazın bazı özellikleri de sızdırılmıştı.

Geekbench listelemesine göre iQOO Z9, Vivo I2302 model numarası ile görüldü. Anakart kod adı k6886v1_64 olarak belirtilmiş ve yapılandırma, 2GHz’de çalışan altı çekirdek ve 2.80GHz’de çalışan diğer altı çekirdeği içeriyor. Bu, Dimensity 7200 yonga setine işaret ediyor. Cihazın 8GB RAM ile geldiği ve lansmanda daha fazla seçenek sunulabileceği belirtiliyor. Ayrıca kutusundan Android 14 işletim sistemiyle çıkacağı kaydedilmiş.

iQOO Z9, Geekbench’te ortaya çıktı, ana özellikleri belli oldu

Geekbench’in tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçlarında iQOO Z9, sırasıyla 1,186 ve 2,683 puan almış. Ayrıca, benchmark veritabanında belirtilen işlemci, daha önce söylentilere konu olan Snapdragon 7 Gen 3 ve Dimensity 8300 yonga setlerine uymuyor. iQOO Z9’un işlemcisi hakkında net bilgiye sahip olabilmek için biraz daha beklememiz gerekecek.

Daha önceki bir sızıntıda, iQOO Z9’un 1.5K çözünürlüğünde bir OLED ekranla geleceği belirtilmişti. Bu, iQOO Z8’de bulunan IPS LCD panele göre bir yükseltme olacak. Ayrıca cihazın, büyük bir 6,000mAh pil ünitesi ile destekleneceği söyleniyor. Yaklaşmakta olan modelin, çift arka kamera kurulumuna sahip olacağı da söylentiler arasında.

iQOO Z9’un lansmanının Mart ayında, yani önümüzdeki ay yapılması bekleniyor. Cihazın, geçen Ağustos ayında piyasaya sürülen iQOO Z8’in halefi olarak gelmesi öngörülüyor. Önümüzdeki haftalarda cihaz hakkında daha fazla detay öğrenmeyi umuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir