Kızlar testi: 3 kız arasında farklı olanı yalnızca IQ seviyesi 150’nin üzerinde olanlar buluyor! Kim daha zeki?

Bulmacalarla zeka seviyenizi kolayca bulabilirsiniz. Bu eğlenceli bulmacada da diğerlerinde farklı olan bir kız var. Yüksek IQ seviyesine sahipseniz doğru cevabı 10 saniyede bulmamanız için hiçbir neden bulunmuyor.

Yaratıcı düşünce ile çözülen bu bilmece ve bulmacalar, sizin gelişirken eğlenmeniz için hazırlanıyor. Bu tür zeka oyunları, bir sorun karşısında zeka seviyenizi test etmenize yardımcı olacaktır. Bu tür zeka oyunlarına çözüm bulma konusunda biraz farklı düşünmenizin şart olduğunu baştan söylemeliyiz. Bu görsel zeka testlerinde problemi analiz ederken, analitik becerilerinizi kullanmalısınız. Farklı olan kızı bulmaya hazır mısınız?

Bir kez daha görsele bakın!

Üç kızdan hangi kızın farklı olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Görselde başlarında yuvarlaklar içinde bir taç ve topuz olan kızlar var. Ancak bu 3 kız aslında aynı değil. Optik illüzyon hilesine göre biri diğerlerinden değişik. Acaba hangisi?

Çözümü oldukça basit ama dikkatinizi toplayıp bakmalısınız. Cevap, sorunun hemen altında olduğun için fazla ileri kaydırıp hile yapmamanızı önerelim.

İpucu fena olmaz değil mi?

Zeka ve gözlem becerilerinizin basit bir testi olan bu bulmacada öngörülen süre için odaklanmalısınız. Birkaç saniye içinde çözerseniz gerçek bir IQ testi yapana kadar zeka seviyeniz üzerine tahminlerde bulunmuş olacaksınız.

Gelelim ipucuna… Kızlar arasındaki farklı olanı bulmanız için kızların yüzündeki detaylara bakmalısınız. Belki farklı bir renkle karşılaşırsınız.

Farklı olan kızı görenleri her zaman olduğu gibi tebrik ederken, sırada farkı fark edemeyen okurlarımız için doğru çözümü vermek var.

Zeka bulmacasının cevabı…

Üç kıza da dikkatlice bakarsanız, kızlardan birinde çok küçük bir fark olduğunu göreceksiniz. Üç kızın özellikleri de aynı boyut ve şekillerde. Ancak ortadaki kızın rujunun rengi, diğerlerinden farklı bir tonda. Biraz daha dikkatli olduğunuz kolayca cevabı bulacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir