Cem Uzan Siyaseti Bıraktı: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Destek Olunması Gerekir”

Genç Parti Kurucu Genel Başkanı Cem Uzan, ‘Aktif siyaseti bıraktım, iş hayatına geri dönüyorum. İade-i itibar olduğu zaman Türkiye’ye dönerim ama siyaset benden bu kadar, paydos’ dedi.

Genç Parti’nin kurucu genel başkanı ve iş insanı Cem Uzan, aktif siyaseti bıraktığını açıkladı.

Ensonhaber’in Youtube yayınına katılan Cem Uzan, “Merkez sağda çıkacak bir ismin Recep Tayyip Erdoğan tarafından da desteklenerek çıkabileceği ihtimal hakkında ne düşünüyorsunuz” sorusu üzerine, değerlendirme yapmasının doğru olmayacağını ve aktif siyaseti bıraktığını söyledi.

Uzan, “Bu konuda bir yorum yapmam doğru olmaz. Ben şahsen artık aktif siyaseti bırakıyorum. Türkiye’nin konuları gündeme geldiği zaman fikrimi öğrenmek isteyenlerle her zaman fikrimi paylaşırım, her zaman destek olurum” yanıtını verdi.

“Türkiye’nin önünde 5 sene Sayın Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı vardır, AK Parti’nin iktidarı vardır” diyen Uzan, şöyle devam etti:

‘Türkiye’nin birleşmesi, kenetlenmesi gerekir ve Sayın Cumhurbaşkanı’na her konuda destek olunması gerekir, Türkiye için destek olunması gerekir. Bunun başında da yeni bir anayasa için destek olunması gerekir. Onun haricinde de ekonomik konular olsun, başka konular olsun… Muhalefet şu olmamalı: Ne olursa olsun her şeye karşıyım. Eleştiri olabilir, aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz her konuda. Ama yapıcı eleştirilerle siyaset yapmak gerekir.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx